Uzzini par aktuālo Zemgale Facebook

 
    Aktuāli Aktuāli

Aktuāli

Bauskas pils muzejs atklāj Tūrisma sezonu
Telefons 63923793
E-pasts bauska.pils@gmail.com
Internetā www.bauskaspils.lv
Darba laiks No 1.maija līdz 30.septembrim Bauskas pils muzeja darba laiks, katru dienu, būs no plkst. 9:00 līdz 19:00.


S

Sestdien, 2.maijā Bauskas pils muzejs sāks jauno Tūrisma sezonu atjaunotajās pils telpās. Īpašs jaunums būs izstādītie Kurzemes hercogu Jēkaba (1610-1682), Frīdriha Kazimira (1650-1698), Ferdinanda (1655-1737), hercogienes Luīzes Šarlotes (1617-1676) un princeses Marijas Amālijas (1653-1711) portreti.

Kopš renesanses laika augstdzimušu personu pilīs un muižās tika veidotas senču portretu galerijas. Diemžēl lielākā daļa no Kurzemes hercogu portretiem, kas saglabājušies, atrodas dažādās vietās – Eiropas muzejos vai privātkolekcijās. Bauskas pilī izstādītos portretus darinājis gleznotājs, restaurators, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Začests pēc oriģināliem, kas glabājas Zviedrijas Nacionālā muzeja Valsts Portretu kolekcijā Gripsholmā. Portreti kolekcijā ienākuši 18.gs. 1.pusē kā Zviedrijas karaļa, Hesenes – Kaseles landgrāfa, Kurzemes princeses Marijas Amālijas dēla Frederika I ģimenes portretu galerija.

No 1.maija līdz 30.septembrim Bauskas pils muzeja darba laiks, katru dienu, būs no plkst. 9:00 līdz 19:00. Restaurētajā Kurzemes hercogu Ketleru rezidences daļā apskatāmas Pils interjeru un vēstures ekspozīcijas, izstādes «Tērps un rotas Kurzemes hercogistē 1562 - 1620», «Bauskas pils - militārs nocietinājums». Ikvienam būs iespēja, izbaudot viduslaiku atmosfēru, apskatīt Livonijas ordeņpils drupas un uzkāpt skatu tornī.

Līdz 18. maijam pilī skatāma marionešu ekspozīcija no Leļļu teātra iestudējumiem „Kurš no mums ir sapinies?”, „Karmena. Sievietes versija”, „Kazanova”, un „Trīs sivēntiņi un vilks.” Marionešu lelles zelta laikmetu piedzīvoja viduslaikos un renesansē.

No 30. aprīļa līdz 30. maijam Bauskas pils muzejā apskatāma klasiķa, izcilā ainavista Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde „Eiropas skati”. Gleznotājs ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kurš glezno dabā un dara to ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā.Sākums | Atpakaļ | Printēt


 Jaunie Asociācijas biedri:

Ores apartamenti 

 Blankenfeldes muiža

 Jaunjelgavas novads

Saukas dabas parks

 

Balso par Zemgales TOP objektiem
Rundāles pils:
Tērvetes dabas parks:
Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis:
Bauskas pils:
Kokneses pils:
Krustpils pils:Pēdējās izmaiņas:
2017-01-05

      

©Bauskas rajona Tūrisma Asociācija. Zemgales tūrisma asociācija. Izstrādāts: 101.lv