Uzzini par aktuālo Zemgale Facebook

 
    Biedri, tūrisma informācija Jelgavā un apkārtnē

Jelgavā un apkārtnē

Jelgavas novada dome
Adrese Pasta iela 37, Jelgava, LV-3001
Telefons +371 63012258
E-pasts tabita.skerberga@jelgavasnovads.lv
Internetā www.jelgavasnovads.lv
Piedāvājums Tūrisma un atpūtas vietas Jelgavas novadā. Sadarbība un projekti tūrisma jomā.


 

Jelgavas novads

ir ievērojams ar notikumiem bagātu vēsturi un nozīmīgām kultūrvēsturiskajām vērtībām. 

Par seno zemgaļu varonību liecina pilskalni Vilcē un Emburgā, apmetņu vietas un senkapi. Viena no spilgtākajām vēstures lappusēm vēsta par Kurzemes – Zemgales hercogistes laiku. Jelgavas apkārtnē dzīvojušas Kurzemes hercogu un vācu baronu dzimtas, kā liecību nākošām paaudzēm atstājot iespaidīgas muižu apbūves Blankenfeldē, Zaļeniekos, Elejā, Vircavā, Lielplatonē, Vilcē un Staļģenē. 

Kā ievērojamāko piemiņas vietu novadā jāmin pirmā Pasaules kara Ziemassvētku kauju piemiņas vieta Ložmetējkalnā un Latvijas Kara muzeja filiāle „Ziemassvētku kauju muzejs”, kur apskatāma kauju piemiņas izstāde un izveidota brīvdabas ekspozīcija ar atjaunotiem vācu nocietinājumiem.

Apskates vērtas ir vairākas baznīcas - Rīgas Sv. Trijādības Sergija sieviešu klostera filiāle Valgundē, kuras pirmsākumi iesniedzas 1897. gadā, Līvbērzes katoļu baznīca, kas ir vienīgais koka dievnams novadā, Zaļenieku luterāņu baznīca ar novadā lielāko zvanu, Sesavas un Lielvircavas luterāņu baznīcas.
Aktīvās atpūtas piekritēji Jelgavas novadā varēs izmantot iespēju kopā ar ģimeni pavadīt laiku rotaļu laukumā „Līčos”, novada amatnieki piedāvā iespēju piedalīties meistardarbu tapšanas procesā. Vairākas zirgaudzētavas piedāvā izjādes un jāšanas apmācības ar zirgiem un ponijiem, jauku atpūtu var baudīt viesu mājās. 
Apskates vērtas būs novada stādaudzētavas - „Aptiekas” un „Dimzas”, kuru apmeklējums būs noderīgs gan skolēniem, gan viņu audzinātājiem. Iespaidīga būs briežu ganāmpulku vērošana dabā Valgundes pagastā.
 
Lai arī Jelgavas novadā nav krāšņu dabas skatu un objektu, šeit ir vienkārša, līdzena, bet īpaša Zemgales ainava un dižkoki, kam izaugt palīdzējusi auglīgā augsne. Pie mūsu novadnieka gleznotāja Ģ. Eliasa Zīlēnu mājām Platones pagastā aug resnākais osis Baltijā. Novadu šķērso otra ūdeņiem bagātākā upe Latvijā – Lielupe ar aptuveni 20 pietekām. Upju līčos un pļavās sastopamas retas augu, putnu un dzīvnieku sugas, kas liecina par tīru apkārtējo vidi.


Sākums | Atpakaļ | Printēt


 Jaunie Asociācijas biedri:

Ores apartamenti 

 Blankenfeldes muiža

 Jaunjelgavas novads

Saukas dabas parks

 

Balso par Zemgales TOP objektiem
Rundāles pils:
Tērvetes dabas parks:
Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis:
Bauskas pils:
Kokneses pils:
Krustpils pils:Pēdējās izmaiņas:
2017-01-05

      

©Bauskas rajona Tūrisma Asociācija. Zemgales tūrisma asociācija. Izstrādāts: 101.lv